Covid-19 Bilgilendirmesi

Değerli Yolcularımız, tüm yolcularımızın güvenli ve sağlıklı yolculuklar gerçekleştirebilmeleri için gerekli tüm tedbirleri almak her zaman temel ilkemiz olmuştur. Covid-19 tedbirleri kapsamında da bu sorumluluk bilinci ile Anadolu Ulaşım olarak gerekli tüm ek önlemleri almış bulunmaktayız. Bu süreçte anlayış ve destekleriniz için siz değerli yolcularımıza teşekkür eder, dikkat ve özveri ile görevini yerine getiren tüm çalışanlarımız ile birlikte “Keyifli Yolculuklar” dileriz.

Seyahat Kuralları

Yolcularımızın bilet işlemleri ve seyahatleri sırasında HES Kodu paylaşmaları zorunludur.
Seyahat boyunca tüm yolcularımızın yüz maskesi kullanımı zorunludur.
Araçlarımızda yerinizi almadan önce sorumlu personelimiz tarafından tüm yolcularımızın temassız ateş ölçümü yapılacaktır. Yolcularımızın seyahat edebilmeleri için ateş ölçümünün 38 derecenin altında olması gereklidir.

18 Yaş Altı Yolcularımız

-18 yaş altı yolcularımız, velisi ile seyahat ettikleri takdirde izin belgesi gerekmeden yolculuk yapabileceklerdir.
-Velisi olmadan seyahat edebilmek için “Seyahat İzin Belgesi” almaları gerekmektedir.

18-64 Yaş Aralığındaki Yolcularımız

Sokağa çıkma yasağı uygulanan gün ve saatler dahil, izin belgesi gerekmeden otobüs ile her zaman seyahat edebilirler.

65 Yaş ve Üstü Yolcularımız

-65 yaş ve üstü yolcularımızın “Seyahat İzin Belgesi” almaları gerekmektedir.
-Aşı hakkını kullanarak iki doz aşı olmuş olan 65 yaş ve üstü yolcularımız ise e-devlet görüntüsü ibraz ederek izin belgesi gerekmeden yolculuk yapabileceklerdir.

Alınan Tedbirler

Tüm personelimiz Covid-19 tedbirleri hakkında detaylı bilgi sahibidir. Maske, eldiven ve yüz siperliği ile sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde görev yapmaktadırlar. Görev süreleri boyunca periyodik olarak temassız ateş ölçümü yapılmaktadır.
Tüm araçlarımızın kabin içi alanları, koltukları, dokunmatik kişisel ekranları, katlanır ikram masaları, dirseklikleri, emniyet kemeri tokaları gibi yolculuk sırasında temas edilen tüm yüzeyleri ve bagaj bölümü her sefer öncesinde etkili dezenfektan ürünleri ile detaylı olarak titizlikle temizlenmektedir.
Hijyenik koşullarda saklanan ikram ürünlerimiz kapalı ambalajlarda, tek kullanımlık ürünler ile sunulmaktadır. Tüm araçlarımızda kolonya ve el dezenfektan ürünleri sunulmaktadır.
Tüm otogar alanlarımız, satış ofislerimiz, açık ve kapalı bekleme alanlarımız periyodik olarak dezenfekte edilmektedir.
Tüm araçlarımızda kolonya ve el dezenfektan ürünleri sunulmaktadır.
Anlayışınız ve desteğiniz için teşekkür ederiz.

TAMAM